بهترین افزونه های آزمون آنلاین وردپرس

بهترین افزونه های آزمون آنلاین وردپرس

آزمون آنلاین گرفتن در سایت ها، با اهداف مختلفی صورت می گیرند. ولی عمده ترین هدف برسی دانسته های یک شخص بعد از مطالعه یک مقاله یا کتاب است.

افزونه های آزمون آنلاین وردپرس بسیار زیاد هستند. ولی خوب امکان امتحان کردن همه ی آنها وجود ندارد. و از آنجایی که سوالات آزمون های انواع مختلفی دارند، ممکن شما کاربر عزیز در انتخاب افزونه مناسب دچار سردرگمی شوید.

در این مقاله قصد داریم، که بهترین و معروف ترین افزونه های ازمون آنلاین وردپرس را برای شما عزیزان زیر ذره بین بگذاریم و ویژگی های آنها را ذکر کنیم. بعد از مطالعه این مقاله شما به راحتی می توانید آزمون آنلاین خودتان را داشته باشید.

1.افزونه HD Quiz

این پلاگین به سادگی تمام به شما اجازه می دهد تا آزمون هایتان را به راحتی بسازید. این پلاگین این امکان را به شما می دهد که هر چند آزمونی که خواستید را طراحی کنید و آنها را در صفحه ها و حتی نوشته های وبسایتتان قرار دهید.

بهترین افزونه های آزمون آنلاین وردپرس کاشف وب

این پلاگین به صروت ریسپانسیو طراحی شده است. این به این معناست که کاربران وبسایت شما به راحتی می توانند از طریق هر دستگاه متصل به اینترنتی، در آزمون آنلاین وبسایت شما شرکت کنند.

از قابلیت های جالب این افزونه داشتن تصویر مخصوص هر سوال به همراه راهنما و نکات مخصوص هر سوال است. سوالات با سایز فونت بزرگ نمایش داده می شوند و در صورتی که شما بخواهید می توانید توضیحات دلخواهی را در زیر آن با سایز کوچکتر قرار دهید.

قابلیت جالب دیگری که در این افزونه وجود دارد، امکان به هم ریختن ترتیب سوالات برای هر کاربر است این امکان می تواند برای آزمون های مهم مورد استفاده قرار بگیرد.

کاربران شما می توانند پس از اتمام آزمون، کارنامه خود را دریافت کرده و آنرا با دیگران از طریق دکمه های اشتراک گذاری سیستم آزمون، به اشتراک بگذارند.

از قابلیت های جذاب این افزونه امکان اختصاص دادن زمان و نمره قبولی به آزمون هاست؛ به صورتی که اگر شخصی به نمره تعیین شده شما در وقت تعیین شده نرسد در آزمون رد خواهد شد.

2.افزونه Watu Quiz

یکی دیگر از افزونه های قدرتمند در زمینه ایجاد آزمون های آنلاین در وردپرس افزونه Watu Quiz می باشد.

بهترین افزونه های آزمون آنلاین وردپرس کاشف وب

این افزونه این امکان را به شما می دهد تا برای هر سوال امتیازی در نظر بگیرید و با پاسخ صحیح، امتیاز به کاربر تعلق می گیرد. از قابلیت های جالب این افزونه این است که اگر در سوالی همه ی پاسخ ها درست بودند، کاربر می بایست درست ترین پاسخ را نتخاب کند تا امتیاز کامل را دریافت کند. لازم به ذکر است با انتخاب گزینه های درست دیگر نیز به نسبت به کاربر امتیاز تعلق می گیرد.

این افزونه به شما اجازه می دهد که سوالات تک جوابی، چند جوابی، و بلند پاسخ را در آزمون تان قرار دهید. همانند افزونه بالا این افزونه نیز به شما این امکان را می دهد که بصورت رندوم ترتیب سوالات را کاملاً خودکار به هم بریزید.

قابلیت خوبی که این افزونه دارد این است که شما مدیران آزمون می توانید پس از اتمام آزمون از سوالات و پاسخ های داوطلبان با هم خروجی CSV بگیرید. حتی می توانید بگویید که در خروجی ابتدا سوالات نمایش داده شوند یا پاسخ ها.

3.افزونه Quiz and Survey Master

این افزونه آیتم ها و اپشن های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. و به شما کمک می کند که همانطوری که می خواهید آزمون را تنظیم و آماده کنید.

بهترین افزونه های آزمون آنلاین وردپرس کاشف وب

این افزونه از بهترین افزونه های آزمون آنلاین وردپرس است. این افزونه به شما این امکان را می دهد که 5 نوع سوال را در آزمون تان ایجاد کنید.

  • سوالات چند گزینه ای با یک جواب
  • سوالات چند گزینه ای با چند جواب
  • سوالات درست و نادرست
  • سوالات جای خالی
  • سوالات بلند پاسخ

این ویژگی ها به شما این قدرت را می دهد که یک آزمون تمام و کمال چه از نوع تستی و چه از نوع تشریحی را به راحتی تمام طراحی و اجرا کنید.

از ویژگی های فوق العاده این افزونه، امکان استفاده از Google reCaptcha است. که می تواند مانع ارسال خودکار فرم ها توسط اسپمر ها شود.

پس از پایان آزمون، داوطلب می تواند کارنامه خود را با استفاده از دکمه های اشتراک گذاری سیستم آزمون آنلاین با دیگران به اشتراک بگذارد.

یکی از قابلیت های ویژه این افزونه امکان قرار دادن زمان برای فرایند آزمون و همچنین قرار دادن محدودیت برای شرکت در یک آزمون می باشد. مثلا یک کاربر می تواند دوبار یا فقط یک بار در آزمون مربوطه شرکت کند.

این افزونه فوق العاده این امکان را به شما می دهد که اگر آزمون شما دارای تعداد زیادی سوال می باشد، سوالاتتان را صفحه بندی کنید تا کاربر دچار سردرگمی نشود.

خاص ترین ویژگی این افزونه این است که این افزونه دارای دو اددان Addons می باشد که با نصب آنها می توانید به داوطلبان مدرک بدهید و آنها را در چارت داوطلبان برتر رتبه بندی کنید.

4.افزونه Chained Quiz

این افزونه مقداری هوشمند تر از افزونه های دیگر است و از ساختار های شرطی پیروی می کند.

نکته جالب این افزونه این است که شما می توانید تعیین کنید با انتخاب یک گزینه خاص سوال بعدی که برای کاربر نشان داده می شود چه باشد. در واقع شرط تعیین می کنید. تصویر زیر برای شما فهم این موضوع را بهتر می کند.

بهترین افزونه های آزمون آنلاین وردپرس کاشف وب

در واقع این قابلیت بیشتر برای تست های روانشناسی به کار می رود.

پس از آنکه امتحان را طراحی کردید افزونه به شما یک شورت کد ارائه می دهد که با آن می توانید در پست های یا صفحات سایتتان آنرا قرار دهید و آزمون را برگذار کنید.

مانند افزونه های بالا پس از اتمام آزمون داوطلب می تواند کارنامه خود را دریافت کرده و آنرا با دیگران از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

در این افزونه شما می توانید سوالات تک جوابی ، چند جوابی ، تشریحی کوتاه پاسخ و بلند پاسخ را طراحی کنید.

شما می توانید از سوالات همراه با پاسخ ها بعد از اتمام آزمون با فرمت CSV خروجی بگیرید.

5.افزونه Quiz Maker

بهترین افزونه های آزمون آنلاین وردپرس کاشف وب

تنها قابلیت خاص این افزونه این است که به شما اجازه می دهد که آزمونی را طراحی کنید که بتوان آن را با سیستم قالب وبسایتتان مخلوط کرد که زیاد کاربردی نیست.

بزرگ ترین عیب این افزونه تنوع کم سوالات آن است و صرفاً دو نوع سوال تک جوابی و چند جوابی را در اختیار شما قرار می دهد.

از ویژگی های این افزونه این است که کاربران می بایست وارد سایت شده تا مجاز به آزمون دادن شوند.

نتیجه گیری

با معرفی این 5 پلاگین، هم اکنون شما می توانید به راحتی آزمون آنلاین را در وبسایتتان قرار دهید. پیشنهاد می شود هر کدام از افزونه ها را که نصب می کنید ابتدا آنرا در لوکال هاست تست کرده و به آن کاملاً مسلط شوید سپس آنرا در سایتتان آپلود کنید. اگر سایت بزرگی دارید پیشنهاد می شود پیش از نصب هر افزونه ای و یا قالبی ابتدا از سایتتان بکاپ تهیه کنید. چون ممکن است افزونه های مختلف با قالب سایت و یا دیگر افزونه های شما ناسازگاری داشته باشند.

اگر میخواهید سیستم آزمون آنلاین وردپرسی پیشرفته تری داشته باشید می توانید به ما از طریق سیستم پشتیبانی تیکت ارسال کنید تا با افزونه های پرمیوم codecanyon سیستم آزمون آنلاین طراحی کنیم. و یا اگر نیازمند سیستم برگزاری آزمون آنلاین غیر رایگان هستید به بخش مالی ما تیکت ارسال کنید.

راستی اگر با سرعت سایتتان مشکلی دارید این مقاله را پیشنهاد می کنیم.

اگر می خواهید ویژگی های یک هاست خوب را دریابید به این مقاله مراجعه کنید.

باتشکر. امیدواریم استفاده کرده باشید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *